Geografický krúžok

Poslaním geografického krúžku je usmerňovať žiakov pri ich činnostiach na skúmanie vzájomných vzťahov medzi živou a neživou prírodou, upozorňovať na negatívne vplyvy prostredia na zdravie človeka, poznávať blízke okolie bydliska, rozširovať vedomosti zo zemepisu, zapájať žiakov do rôznych ekologických a geografických súťaží. Do činnosti krúžku vnášame aj zábavnejšie metódy – riešenie krížoviek, sledovanie videofilmov, práca s internetom a pod.

V tomto školskom roku sme uskutočnili aj jednodňové výlety, pri ktorých sme sa oboznamovali s chránenými krajinnými oblasťami a náučnými chodníkmi, ktoré nám poskytli možnosti pri terénnom pozorovaní krajiny. Navštívili sme Šarišský hrad, Zbojnícky zámok a diviačiu oboru na Cemjate. Takáto náučná vychádzka končí opekaním slaninky a veselou náladou. Členovia krúžku sú nápomocní pri organizovaní a vyhodnocovaní súťaží zameraných na ekologickú výchovu napr. Hliníkový skarabeus, zber SABI viečok, zber PET fliaš. O činnosti krúžku vedieme fotodokumentáciu.

To sme my a pani učiteľka Šoltésová :

Na čerstvom vzduchu prídeme na iné myšlienky, precvičíme nohy a pľúca a utužíme priateľstvá.

Text a foto : PaedDr. J. Šoltésová