Snehulienka

Bola raz jedna novodobá Snehulienka a bývala so siedmimi trpaslíkmi. Aby bola múdra, chodila do školy, kým oni pracovali celý deň v lese. Prišiel deň, keď preberali v škole aritmetický priemer. Snehulienka práve nedávala pozor, lebo sa potrebovala porozprávať o tých svojich trpaslíčkoch so susedkou vílou Amálkou. Za to dostala od pani učiteľlky múdrej sovy úlohu navyše: odmerať výšku trpaslíkov a vypočítať ich priemernú výšku. Šikovne ich odmerala a zapísala do tabuľky, ale keďže nedávala pri vysvetľovaní pozor, nevedala, ako ďalej. Ani trpaslíci si neboli istí svojou matematikou. Na babu Jagu sa spoľahnúť nechceli, nemohli riskovať, čo by ich to u nej stálo. Ešte že išli okolo Janko a Marienka a tí im to vypočítali. Čo myslíš, je to správny výsledok ? Sú to dobrí žiaci ?

trpaslík

Výška

1.

110 cm

2.

115 cm

3.

120 cm

4.

112 cm

5.

109 cm

6.

117 cm

7.

108 cm

Priemer:                                113 cm

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Takýchto rozprávok o tom, čo sa  aj Vy učíte v škole, určite vymyslíte viac, tešíme sa na to, že nám ich pošlete !